Tonglen praktika

Pema Chödrön moko mus „siųsti ir imti“ – senovinės budistinės praktikos, skirtos pažadinti užuojautą. Kiekvienu įkvėpimu prisiimame kitų skausmą. Su kiekvienu iškvėpimu siunčiame jiems palengvėjimą.

Tonglen praktika, dar vadinama „imti ir siųsti“, pakeičia mums įprastą kančios vengimo ir malonumo siekimo logiką. Tonglen praktikoje mes įsivaizduojame, kad kiekvienu įkvėpimu prisiimame kitų skausmą ir iškvėpdami išsiunčiame viską, kas jiems bus naudinga. Tuo metu mes išsivaduojame iš senų egoizmo modelių. Mes pradedame jausti meilę tiek sau, tiek kitiems; pradedame rūpintis savimi ir kitais.

Tonglenas pažadina mūsų užuojautą ir supažindina mus su daug didesniu tikrovės vaizdu. Tai supažindina mus su neribota shunyata (tuštumos) erdve. Atlikdami praktiką, mes pradedame prisijungti prie atviros savo būties dimensijos.

Tonglen gali būti skiriamas sergantiems, mirštantiems ar mirusiems arba kenčiantiems bet kokį skausmą. Jei einame lauke ir matome, kad kam nors skauda, ​​galime įkvėpti to žmogaus skausmo ir nusiųsti jam palengvėjimą.

Įkvėpkite už mus visus ir iškvėpkite už mus visus. Naudokite tai, kas atrodo kaip nuodai, kaip vaistą..

Įkvėpkite už mus visus ir iškvėpkite už mus visus. Naudokite tai, kas atrodo kaip nuodai, kaip vaistą.
Paprastai mes žiūrime į šalį, kai matome, kad kažkas kenčia. Jų skausmas sukelia mūsų baimę ar pyktį; tai sukelia mūsų pasipriešinimą ir sumaištį. Taigi, mes taip pat galime padaryti tongleną visiems žmonėms, tokiems kaip mes patys – visiems, kurie nori būti užjaučiantys, bet bijo, kurie nori būti drąsūs, bet yra bailūs. Užuot mušę save, galime panaudoti savo asmeninį įstrigimą kaip žingsnį suprasti, su kuo žmonės kovoja visame pasaulyje. Įkvėpkite už mus visus ir iškvėpkite už mus visus. Naudokite tai, kas atrodo kaip nuodai, kaip vaistą. Savo asmenines kančias galime panaudoti kaip kelią į užuojautą visoms būtybėms.

Įkvėpkite karščio, tamsos ir sunkumo jausmą – klaustrofobijos jausmą – ir iškvėpkite vėsos, ryškumo ir šviesos jausmą – gaivumo jausmą. Visiškai įkvėpkite, pasiimdami neigiamą energiją per visas kūno poras. Iškvėpdami išskleiskite teigiamą energiją visiškai per visas kūno poras. Darykite tai tol, kol jūsų vizualizacija bus sinchronizuota su jūsų įkvėpimu ir iškvėpimu.

Susikoncentruokite į bet kokią skausmingą situaciją, kuri jums yra tikra. Tradiciškai pradedate darydami tonglen tam, kuris jums rūpi ir kuriam norite padėti. Tačiau jei esate įstrigę, galite atlikti pratimą dėl skausmo, kurį jaučiate patys, ir tuo pačiu metu visiems, kurie jaučia tokias pačias kančias.

Galiausiai padidinkite priėmimą ir išsiuntimą. Jei darote tongleną tam, ką mylite, išplėskite tai visiems, kurie yra tokioje pačioje situacijoje. Jei darote tongleną kam nors, kurį matote per televiziją ar gatvėje, darykite tai visiems kitiems toje pačioje situacijoje. Padarykite jį didesnį nei tik vienam asmeniui. Galite padaryti tongleną žmonėms, kuriuos laikote savo priešais – tiems, kurie įskaudina jus ar kitus. Padaryk už juos tonglen, galvodamas apie juos kaip turinčius tą patį pasimetimą ir įstrigimą, kaip ir tavo draugas ar tu pats. Kvėpuokite jų skausmu ir nusiųskite jiems palengvėjimą.

Tonglen gali išsiplėsti be galo. Atliekant praktiką, laikui bėgant natūraliai plečiasi jūsų užuojauta, o kartu ir supratimas, kad viskas nėra taip tvirta, kaip manėte, o tai yra tuštumos žvilgsnis. Atlikdami šią praktiką, palaipsniui savo tempu, nustebsite, kad vis labiau galėsite būti šalia kitų, net ir tose situacijose, kurios anksčiau atrodė neįmanomos.


Šita vieta labai surezonavo:
“Susikoncentruokite į bet kokią skausmingą situaciją, kuri jums yra tikra. Tradiciškai pradedate darydami tonglen tam, kuris jums rūpi ir kuriam norite padėti. Tačiau jei esate įstrigę, galite atlikti pratimą dėl skausmo, kurį jaučiate patys, ir tuo pačiu metu visiems, kurie jaučia tokias pačias kančias.”

Iš esmės visi bėga nuo skausmo, sunkumo ir kitų jausmų ar pojūčių, kuriuos laikome neigiamais. O esmė yra tuos skausmo, sunkumo ir kitų jausmų šaltinius pripažinti, atrasti savyje, išsikelti, leisti jiems būti ir pasileisti.
Lengva pasakyti, bet kai patiri kaip tai vyksta ir kaip gydančiai tai veikia, supranti kokia tai galinga dovana mums visiems gyti, sveikti, šviesėti…